Resultat



SKK Ronneby INT - 6 Juli 2014

Domare: Torbjörn Skaar

Semlans Pippi-Lotta - Exc 1, Ökk, CK, BHKL-2, r-cert, r-cacib

------------------------------


SKK Borås NAT - 29 Juni 2014

Domare: Timothy Finney

Semlans Ture-Sventon - Exc 1, Ukk, CK, BHKL-3, r-cert

------------------------------


SDHK Borås NAT - 28 Juni 2014

Domare: Timothy Cattersson

Semlans Ture-Sventon - Exc 1, Ukk, CK, BHKL-1, BIR

Semlans Iza-Fina - Exc 3, Chkl, CK, BTKL-3

------------------------------

Lidköping NAT - 11 Maj 2014

Domare: Jan Herngren

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Chkk, CK, BHKL-1, BIM

------------------------------

Västerås NAT - 27 April 2014

Domare: Monica Stavenborn

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Chkk, CK, BHKL-1, BIM

------------------------------

Malmö INT - 22 Mars 2014

Domare: Niksa Lemo

Semlans Ture-Sventon - Exc 1, Junkk, CK, BHKL-4, r-cert

Semlans Iza-Fina - Exc 2, Chkl, CK, BTKL-2 R-cacib

------------------------------

MyDog INT - 6 Januari 2014

Domare: Björn Einarsve

Semlans Lars-Einar - Exc 2, Chkk, CK, BHKL-4

------------------------------

Sundsvall INT - 12 Oktober 2013

Domare: Beata Petkevica

Semlans Carl-Axel - Exc 1, Ökk, CK, BHKL-2, r-cert, CACIB!

------------------------------

Sofiero INT - 15 September 2013

Domare: Charlotte Höier

Semlans Lars-Einar - Exc 3, Chkk, CK

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Chkk, CK, BTKL-2, r-cacib

------------------------------

Tågarp NAT - 14 September 2013

Domare: Inger Dahle

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ökk, CK, BIR, CERT 

+ SVENSK CHAMPION SE UCH

Semlans Rosa-Maja - Exc 1, Junkk, CK

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Chkk, CK, BIM!

Semlans Pärla Pärlemor - Exc 2, Chkk, CK

------------------------------

Högbo NAT - 7 September 2013

Domare: Julija Aidieentiene

Semlans Franz-Clifford - Exc 1, Ökk, CK, BIR, CERT!

------------------------------

Öland NAT - 7 September 2013

Domare: Hans Rosenberg

Semlans Knut-Ove - Exc 1, Ökk, CK, BHKL-3, r-cert

Semlans Pippi-Lotta - Exc 1, Ukk, CK, BIM, CERT!

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Chkk, CK

Semlans Dorina - Exc 1, Vetkk, CK, BTKL-4

------------------------------

Backamo NAT - 25 Augusti 2013

Domare: Inger Dahle

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ukk, CK, BIR + CERT!

Semlans Leif-Gunnar - Exc 2, Ukk, CK, BHKL-2, R-cert

------------------------------

Askersund NAT - 11 Augusti 2013

Domare: Ann-Christine Johansson

Semlans Lars-Einar - Exc 2, Ukk, CK

Semlans Franz-Clifford - Exc 1, Ökk, CK

------------------------------

Askersund NAT SDHK - 10 Augusti 2013

Domare: Liz-Beth Liljeqvist

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ukk, CK, BHKL-2,               BIS-4unghund

Semlans Franz-Clifford - Exc 3, Ökk, CK

------------------------------

Ronneby INT - 10 Augusti 2013

Domare: John Jakobsen

Semlans Ture Sventon - BIR-valp

Semlans Iza-Fina - Exc 2, Chkk, CK, BTKL-3

------------------------------

Köping NAT SDHK - 21 Juli 2013

Domare: Eva Liljekvist Borg

Semlans Ture Sventon - BIR-valp, BIS-valp

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Ökk, CK, BTKL-1, BIM, CERT + CHAMPION!!

------------------------------

Köping INT - 20 Juli 2013

Domare: Patric Cederlöf

Claripugs Question - Exc 3, Ungkl, CK

Semlans Ture Sventon - BIR-valp, BIS-2 valp

Semlans Iza-Fina - Exc 2, Ökk, CK, BTKL-4

------------------------------

Piteå INT - 6 Juli 2013

Domare: Zeljko Zilnik

Semlans Carl-Axel - BIS-2 Avelsklass

------------------------------

Borås NAT - 30 Juni 2013

Domare: Pamela Peat, USA

Semlans Leif-Gunnar - Exc 1, Ungkl, CK, BHKL-4

Semlans Rosa-Maja - Exc 1, Junkl, CK, BIM, CERT!

Semlans Pärla Pärlemor - Exc 1, Chkl, CK, BTKL-3

------------------------------

Mopsspecialen Inoff -  8-9 Juni 2013

domare: Anette Holmén Umenmark

Semlans Knut-Ove - 1 ökl

Claripugs Question - 2a ungkl, BHKL-3

Semlans Ture-Sventon - 1 valpklass 4-6 mån

Semlans Ulla-Bella - 1 valpklass, 4-6 mån

Semlans Dorina - 1 veteranklass, BIS-veteran, BTKL-3

Semlans Iza-Fina - 1 Ökl, BTKL-4

Semlans Vendela - 1 chkl

Bästa Uppfödargrupp

Ch Semlans Vendela - Bästa avelsklass

_______________________________

Piteå NAT - 19 Maj 2013

Domare: Marianne Holmli

Semlans Dessi-Bell - Exc 1, Ökl, CK

------------------------------

Hässleholm NAT - 19 Maj 2013

Domare: Yvonne Larsson

Semlans Olof-Viktor - Exc 1, Junkl, CK

Semlans Per-Ragnar - Exc 2, Junkl, CK

Semlans Lars-Einar - Exc 2, Ukl, CK

Semlans Knut-Ove - Exc 2, ökl, CK

Semlans Rosa-Maja - Exc 2, Junkl, CK

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Ökl, CK, BTKL-3, r-cert

------------------------------

Lidköping NAT - 12 Maj 2013

Domare: Eva Liljekvist Borg

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ukl, CK, BHKL-2, r-cert

Semlans Leif-Gunnar - Exc 2, ukl, BHKL-4

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Ökl, CK, BIM, CERT!

------------------------------

MyDog INT - 4 Januari 2013

Domare: Torbjörn Skaar

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ukl, BHKL-3

Semlans Leif-Gunnar - Exc 4, junkl

Semlans Iza-Fina - Exc 4,

Semlans bästa uppfödargrupp!

------------------------------

MyDog INT - 3 Januari 2013

Domare: Christian Geelmuyden

Semlans Lars-Einar - Exc 1, Ukl, BHKL-3, R-cert

Semlans Leif-Gunnar - Exc 4, junkl

Semlans Iza-Fina - Exc 1, Ukl, CK

------------------------------

HUND 2012 - 16 December 2012

Domare: Alison Mount

Semlans Lars-Einar - Exc 1 Ukl, CK, BHKL-3, CERT!

Semlans Franz-Clifford - Exc 2 ökl, CK

Semlans Lisa-Lovisa - Exc 1 ukl, CK

Semlans Iza-Fina - Exc 3 ukl, CK

----------------------------

Åstorp NAT - 24 November 2012

Domare: Kresten Scheel, Danmark

Trustful Sweet Jazz - Exc 1 jkl, CK, BTKL-2 R-cert

Some Kind Of Magic's Karamell - Exc 1 ukl, CK, BTKL-3

______________________________

Växjö INT - 2 November 2012

Domare: Andreas Schemel

Semlans Lars-Einar - Exc1 jkl, CK, BHKL-3, R-cert

Semlans Knut-Ove - Exc1 ukl, CK

Semlans Lisa-Lovisa - Exc2 jkl 

Semlans Iza-Fina - Exc2 ukl, CK, BTKL-4

Semlans Ystra - Exc1 chkl, CK

Semlans Olli-Molli - BIRvalp

Bästa uppfödargrupp & BIS-3!!

______________________________

Lilla mopsspecialen Inoff - 15 sept 2012

domare: Lundi Blamey, UK (Claripugs)

Semlans Knut-Ove - 1 jkl, BHKL-2, BIM-Junior

Semlans Lisa-Lovisa - 1a jkl, BIS-junior

Semlans Thuva - 2a öppenklass

Semlans Vendela - 2a championklass

Semlans Per-Ragnar - BIM-valp

_______________________________

Eket NAT - 9/9-12

domare: Gabriele Runge

Semlans Ystra - Exc1 chkl, BTKL-1, BIM

Semlans Lisa-Lovisa - Exc2 jkl, CK

Qlaripugs Question - Exc2 jkl, CK

________________________________

Sofiero INT - 8/9-12

domare: John Philips, Indien

Semlans Lars-Einar - Exc1 jkl, CK, BHKL-1, BIM, CERT

Semlans Ystra - Exc1 chkl, CK, BTKL-2, CACIB

Red Gable's Mr Darcy - Exc1 ökl, CK, BHKL-4, R-cert

Semlans Lisa-Lovisa - Exc2 jkl, CK, BTKL-3, R-cert

Semlans Thuva - Exc1 ökl, CK, BTKL-4

Bästa uppfödargrupp

BIS-avelsklass (Ch Romeo Vom Ulmer Haus)

________________________________

HÖGBO INT- 31/8-2/9-2012

domare: Dag 1 - Hans Rosenberg, Dag 2 - Francesco Cochetti, Dag 3 - Birgitta Svarstad

dag 1, 31/8-12:

Semlans Knut-Ove - Exc1 jkl, CK

Semlans Franz-Clifford - Exc1 ukl, CK

Semlans Lisa-Lovisa - Exc1 jkl, CK

dag 2, 1/9-12

Semlans Knut-Ove - Exc3 jkl

Semlans Franz-Clifford - Exc2 ukl, CK

Semlans Lisa-Lovisa - Exc3 jkl

dag 3, 2/9-12

Semlans Knut -Ove - Exc1 jkl, Ck, R-cert

Semlans Franz-Clifford - Exc2 Ukl

Semlans Lisa -Lovisa - Exc1, jkl, CK, r-Cert



S. Lars-Einar BIS-4 unghund Askersund 13


Högbo 2013 S. Franz-Clifford BIR


Öland 2013 S. Pippi-Lotta BIM


BIS&BIM-junior, lilla specialen -2012


Semlans Ystra "Mixa" BIM Eket-2012


Semlans Lars-Einar "Razer" BIM

Zuma's Good Golly Miss Molly BIR (Romeodotter)